post #16 of 16
And I too would pay $11 a rose. They are works of art and being made of sugar and perceived disposable by some doesnt make them any less worthy than if they were make in porcelain clay. Same amount of work and talent. I only charge $9 because im in an area where pricing all around is less. If I still lived in Jersey it would probably be 12 a rose